ING bank - ING konto


ING bank - ING kontoING Konto

https://www.ingbank.cz

ING banka pro vás připravila internetové bankovnictví s názvem Internetbanking ING konto. K Vašemu účtu se jednoduše přihlásíte pomocí zabezpečeného přenosu https a jména a hesla. ING konto nabízí svým zákazníkům veškeré moderní služby on-line, přes trvalé příkazy, převody, přehledy, statistiky a nastavení vlastního účtu.

Internetové bankovnictví od ING umožňuje kromě klasických operací také přístup k investování prostřednictvím fondů ING. Do internetového bankovnictví od ING se lze přihlásit pomocí přihlašovacího klientského jména a hesla, které klient obdrží od banky. 

U ING banky můžete mít spořicí účet ING konto nebo investovat v ING Podílových fondech.

Pokud se chcete podívat, jaký máte stav účtu, stačí se přihlásit do internetového bankovnictví. Do internetového bankovnictví ING konta se dostanete pomocí webových stránek www.ing.cz a kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu „Internetové bankovnictví“.

 

ING internetové bankovnictví 

Základní stránka www.ing.cz a tlačítko pro přihlášení se do internetového bankovnictví ING.

 

Zadávání klientského čísla

Hned Vám naskočí stránka pro přihlášení. Přihlásit se musíte pomocí klientského čísla, které dostanete při založení účtu – buď emailem, nebo dopisem. Klientské číslo je 10ti místné číslo, které se používá právě pro přihlašování do internetového bankovnictví ING konta. Klientské číslo je jiné číslo, než je číslo účtu. Pokud se přihlašujete do internetového bankovnictví pravidelně ze stejného počítače, můžete si zaškrtnout políčko „zapamatovat si mě“ a stránka si pak bude Vaše číslo pamatovat a vy jej při dalším přihlašování nebudete muset hledat.

ING internetové bankovnictví 

Zadání klientského čísla v internetovém bankovnictví ING.

Zadání a změna hesla

Po zadání klientského čísla zadáte „další“ a zobrazí se Vám další tabulka pro zadání Vašeho hesla. Zadáte heslo a jste přihlášeni. Pokud jste heslo zapomněli, můžete si ho změnit pomocí tlačítka „Zapomněl jsem heslo“. Přijde Vám potom na Váš autorizovaný mobilní telefon (zadaný a potvrzený u ING banky) SMS zpráva s ověřovacím kódem. Po zadání kódu ze SMS vyplníte tři kontrolní otázky a pak si nastavíte heslo nové a můžete se přihlásit do internetového bankovnictví ING.

 

 ING internetové bankovnictví

Zadání nebo změna hesla v internetovém bankovnictví ING.

Pokud jste všechno zadali správně, další stránka už je Váš účet a jeho celkový přehled. Hned na úvodní stránce vidíte Váš zůstatek, ve velkém oranžovém kolečku. Pokud chcete vidět podrobné informace o pohybech na účtu, rozkliknete si oranžové kolečko a uvidíte, jaké pohyby – příchozí a odchozí platby jsou na Vašem účtu. Ve spodní části stránky jsou k dispozici moje úspory, kde vidíte, jak se vyvíjí Vaše spoření, nejdete tam aktuální informace a novinky z Vašeho účtu. Na horní liště pak máte funkce Moje produkty, Platby, Nákup fondů nebo také Můj profil. Pomocí těchto tlačítek si svůj účet ovládáte. 

 

 ING internetové bankovnictví

Náhled na Váš účet v internetovém bankovnictví ING konta.

 

Můj názor na internetové bankovnictví ING konta

Internetové bankovnictví ING konta není podle mého názoru úplně přehledné. Pokud si chcete zkontrolovat pohyby na účtu, musíte několikrát kliknout, abyste se dostali tam, kam chcete. Ale je také možné, že to je jenom o zvyku a časem si na nový vzhled bankovnictví zvykneme.