Komerční banka


Komerční banka online logoKomerční banka (KB) - Mojebanka

https://www.mojebanka.cz/

Internetové bankovnictví Komerční banky je zprostředkováno produktem "Mojebanka". Jedná se o intuitivní a jednoduché internetové bankovnictví. Přihlásit se můžete pomocé MojeBanka, MojeBanka Business nebo Expresní linka Plus On-line.

K internetovému bankovnictví Komerční banky se dostanete díky internetové adrese www.mojebanka.cz. Pro přihlášení je třeba získat internetový certifikát, díky kterému budete identifikováni a autorizováni. Kvůli této okolnosti je pro mnohé klienty obtížné se přihlásit ke svému účtu ještě z jiného počítače, než který běžně používají. Je třeba totiž umět pracovat s certifikáty, zálohovat je a používat. 

Internetové bankovnictví Mojebanka

Internetové bankovnictví umožňuje standardní ovládání - zobrazení přehledu účtu, odesílání příkazů k úhradě, nastavování limitů, žádosti o půjčku apod. 

Internetové bankovnictví KB

Máte účet u Komerční banky a nevíte, jak se tam přihlásit? Co to je certifikát? Jak ho získáte?

Pro to, byste se mohli přihlásit do internetového bankovnictví Komerční banky z počítače nebo mobilu budete potřebovat tzv. KB klíč nebo bezpečnostní heslo. Dříve se používal certifikát, ten se dnes již nevydává.

KB klíč a bezpečnostní heslo

KB klíč je pro klienty, kteří mají chytrý telefon. Jedná se o zabezpečenou aplikaci, která Vás rovnou přihlásí do služby MojeBanka, MojeBanka Business, eTrading nebo MůjProfil.

S KB klíčem nepotřebujete žádný certifikát, máte pouze přihlašovací jméno, které vyplníte na přihlašovací stránce, a pak Vám v telefonu přijde upozornění na KB klíč, kam zadáte PIN nebo otisk prstu nebo scan obličeje a tím se přihlásíte rovnou do internetového bankovnictví.

Pokud nemáte chytrý telefon, budete se hlásit na internetové bankovnictví pomocí přihlašovacího uživatelského jména a hesla a SMS kódu, který Vám přijde na Váš telefon.

Přihlášení se do internetového bankovnictví

Přihlášení na stránku internetového bankovnictví provedete jednoduše. Na stránky www.kb.cz si kliknete vpravo nahoře na stránku Internetové bankovnictví a tam si vyberete, jakou službu chcete otevřít. Máte na výběr mezi MojeBanka, MojeBanka Businness nebo Nové Přihlášení.

Základní stránka www.kb.cz a výběr Internetového bankovnictví.

 

Základní stránka www.kb.cz a výběr Internetového bankovnictví.

Když si vyberete druh bankovnictví, které chcete otevřít, kliknete na něj a zobrazí se Vám další stránka, kde už budete zadávat Vaše údaje, abyste se mohli přihlásit. Vyplníte si Vaše uživatelské jméno (popř. certifikát – pokud máte starší verzi přihlašování) a pak pomocí KB klíče nebo bezpečnostního hesla se přihlásíte.

 

Přihlášení se do internetového bankovnictví – vyplnění uživatelského jména.

Přihlášení se do internetového bankovnictví – vyplnění uživatelského jména.

Tímto jste přihlášeni do Vašeho účtu a můžete si v něm zobrazovat zůstatky na Vašich účtech, vytvářet jednorázové platby, trvalé příkazy, zkrátka ovládat celý Váš účet, který máte zřízený u Komerční banky.

 

Náhled na Váš účet na základní stránce internetového bankovnictví.


Můj názor na internetové bankovnictví

 

MojeBanka od KB nyní přichází s novým druhem přihlášení pomocí KB klíče nebo bezpečnostního hesla, což je dle mého názoru mnohem jednodušší možnost, jak se přihlásit na svůj účet. Dřívější nutnost certifikátu byla velmi obtížná, Kvůli této okolnosti bylo pro mnohé klienty obtížné se přihlásit ke svému účtu ještě z jiného počítače, než který běžně používají. Bylo třeba totiž umět pracovat s certifikáty, zálohovat je a používat. To je nyní odbouráno, takže za nás určitě pozitivní zlepšení.