ČSOB - Internetbanking 24


ČSOB - Internetbanking 24ČSOB - Internetbanking 24

https://ib24.csob.cz/  

ČSOB banka má svoje internetové bankovnictví s názvem Internetbanking 24 přístupné na jednoduché adrese ib24.csob.cz.  Přihlásit se k internet bankingu můžete pomocí identifikačního čísla a PINu. Přihlášení k internetbankingu je samozřejmě šifrováno a tak je bezpečné, spolehlivé a intuitivní.

Pokud se teprve pro internetové bankovnicví ČSOB rozhodujete, pak můžete vyzkoušet demoverzi, která se na stránkách ĆSOB nachází. Vybírat můžete ze dvou metod jištěnísvého účtu. Jednak lze zvolit autorizaci pomocí čipové karty, anebo pomocí klíče SMS. Pomocí internetbankingu u ČSOB můžete získávat základní informace o vašem účtu, zadávat bankovní operace, jako např. převod z účtu, či nastavování trvalých příkazů. 

Zjistíte zde také stav vašich úvěrů, včetně hypotéčního úvěru. Pořídit si takto můžete také kredit do mobilního telefonu, nebo třeba zažádat o úvěr. 

Internetové bankovnictví od Československé obchodní banky (ČSOB) najdete na stránkách https://ib.csob.cz/prihlaseni. Nazývá se ČSOB Internetbanking 24.  

Přihlášení se do Internetbankingu 24

Pro první přihlášení je nutné. Abyste znali své identifikační číslo a PIN kód. Ten se dozvíte od svého bankéře v bance, dostane svoje údaje ke svému účtu.

 CSOB internetové bankovnictví

Úvodní stránka pro přihlášení se do internetového bankovnictví ČSOB.

 

Pokud si vyplníte tyto údaje, pak Vám naskočí stránka, kterou musíte potvrdit pomocí SMS klíče nebo přes mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč. SMS klíč znamená, že Vám na zadané mobilní číslo přijde SMS se speciálním kódem, který přepíšete do počítače a dostanete se tak na svůj bankovní účet. Pokud máte aplikaci Smart klíč – tu si stáhnete do svého mobilu a aktivujete si ho pomocí aktivačního kódu, který získáte buď v ČSOB Internetbankingu 24, bankomatu nebo na pobočce. Pokud máte Smart klíč, aplikace Vám automaticky nabídne potvrzení pro přihlášení na displeji chytrého telefonu nebo tabletu. To potvrdíte vlastním PINem a jste přihlášení.

 CSOB internetové bankovnictví

Potvrzení přihlášení pomocí Smart klíče.

 

 Na oba druhy přihlášení – potvrzení přihlášení máte 10 minutový interval. Po uplynutí této doby je nutné přihlášení opakovat.

Teď jste již přihlášeni a stačí jen kliknout na levé Menu, kde najdete všechna možná „tlačítka“ pro volbu toho, co chcete.

Možnosti ČSOB Internetbankingu 24

Když se úspěšně přihlásíte, naskočí Vám hlavní nabídka internetbankingu. Na ní vidíte ihned a přehledně, jaký je Váš aktuální disponibilní stav účtu – tj. stav Vašeho účtu včetně případných kontokorentů a půjček, po odečtení všech čekajících plateb.

Zároveň vidíte, kolik plateb máte zatím pouze blokováno, tj. neodečteno a jaké máte na účtu čekající platby.

Hned ve stejném oddíle máte jednoduché tlačítko na přechod na pohyby na účtu, kde vidíte všechny odchozí platby, příchozí platby a uskutečněné a odečtené platby.

V levé části obrazovky máte nabídku různých funkcí, jako jsou:

Platby – zde vidíte tuzemské platby, zahraniční platby, mobilní platby, svolení k inkasu nebo vzory plateb;

Přehledy – kde jsou vidět historie plateb, čekající platby, blokace, zůstatky, přehledy trvalých plateb, dobíjení kreditu, dokumenty nebo výpisy;

Moje produkty – spoření, karty;

Výdaje a rozpočty – přehledy, transakce, spoření, srovnávání, reporty, rozpočty;

Svět odměn – zde jsou informace o světu odměn a využití bonusů

Nastavení – možnosti změny PINu, kontaktní údaje, přehledy limitů, aplikace apod.

 

 CSOB internetové bankovnictví

Úvodní obrazovka po přihlášení se do ČSOB INTERNETBANKINGU24.

 

Můj pohled na ČSOB internetbanking 24

Internetbanking je velmi přehledná a jednoduchá stránka, pomocí které se dá velmi jednoduše ovládat účet. I mobilní aplikace ČSOB Internetbankingu 24 je jednoduchá, stejně přehledná.

Za mě hodnocení na jedničku.