mBank - Internetové bankovnictví


mBank - Internetové bankovnictvímBank - Internetové bankovnictví

https://cz.mbank.eu/

mBanka nedává svému internetovému bankovnictví žádný speciální název jako servis24internetbanking či jinak, ale lze přihlášení na mBank.cz nalézt jednoduše pod  položkou Internetové bankovnictví.

Přihlásit se můžete pomocí Vašeho identifikačního čísla klienta a hesla. Celý přihlašovací proces a práce s internetovým bankovnictvím je šifrováno a tak je bezpečné.

Právě mBank představuje tzv. nízkoropočtovou banku, která nedisponuje množstvím poboček, ale na druhou stranu slibuje nižší náklady. Nízkorozpočtové banky logicky klienta tlačí k tomu, aby se snažil si svůj účet spravovat co nejvíce sám. Rozhraní internetového bankovnictvím mBank je tak velmi snadné a intuitivní. Klientovi je hned jasné, kam má kliknout a kde si má vybírat z nabídky. 

 

 

Internetové bankovnictví mBank

Vybírající klient si může zobrazit demo verzi aplikace, která je plně funkční. Zde si můžete vyzkoušet, jak se zde zadává příkaz k úhradě, zobrazuje zůstatek na účtě, stav úvěrů, včetně rozepsání jednotlivých splátek. Dále si můžete zobrazit také informace o tom, které karty jsou k vašemu účtu asociované a jaký je na nich stav. 

 

Internetové bankovnictví mBank

Internetové bankovnictví mBank je jednoduchý způsob, jak ovládat svůj účet. Jedná se o intuitivní a snadnou aplikaci na ovládání Vašeho účtu. Nejčastěji používané funkce, jako jsou pohyby na účtu, zadávání tuzemských plateb a další provedete pár kliknutími.

Do internetového bankovnictví se přihlásíte kliknutím na www.mbank.cz a vpravo v rohu najdete tlačítko „PŘIHLÁSIT“.

 

Úvodní stránka mbank.

Úvodní stránka mbank.

Jak se přihlásit

Hned po kliknutí se Vám objeví stránka pro přihlášení se do internetového bankovnictví. K tomu budete potřebovat Váš identifikátor a Vaše heslo.

Jako identifikátor musíte zadat uživatelské jméno nebo 8 místné identifikační číslo. Pokud chcete, můžete se také přihlašovat pomocí 16 místného čísla Vaší karty. Když se přihlašujete poprvé, dostanete dočasný identifikátor, který si po prvním přihlášení změníte. Jako heslo použijete to, co jste si zadali jako heslo pro přihlášení se do systému.

Přihlašovací stránka internetového bankovnictví mBank. 

Přihlašovací stránka internetového bankovnictví mBank.

Správce financí

Tímto jste se přihlásili do internetového bankovnictví. Na úvodní stránce najdete nejdůležitější informace o Vašem účtu. Na hlavní stránce vidíte Finanční panel. Tam najdete záložky, jako jsou platby, historie, adresář, moje finance a další. Na této stránce je také Správce financí, jedná se o přehledný obrázek o Vaší finanční situaci a můžete si pomocí něj snadno kontrolovat Vaše výdaje a analyzovat je v čase.  

Chytrý vyhledávač

Na hlavní stránce najdete i vyhledávač, který funguje v reálném čase, už po zadání 3 znaků toho, co hledáte, Vám navrhne a zobrazí rovnou možné odpovědi.  V historii můžete vyhledávat platby nebo třeba karetní transakce podle údajů příjemce, odesílatele, data, částky nebo rozmezí částek, popisu nebo kategorie. Vyhledávač v internetovém bankovnictví mBank funguje jako klasický internetový prohlížeč.


Náhled na internetové bankovnictví mBank.

Náhled na internetové bankovnictví mBank.

 

Můj pohled na internetové bankovnictví mBank

Internetové bankovnictví mBank je velmi přehledné. Dle mého názoru je tam skvělý vyhledávač, který funguje v reálném čase a rovnou Vám nabízí nápovědu a možné vyhledávané informace. Pokud chcete tedy dohledat například nějakou odchozí platbu nebo platbu nějakého zboží dle platby kartou, najdete ji velmi rychle a jednoduše.