Oberbank - Klientský portál


Máte účet u Oberbank a nevíte, jak se přihlásit k internetovému bankovnictví? Internetové bankovnictví Oberbank je jednoduché na obsluhu, má moderní design, je dostupný 24 hodin denně. Můžete jen používat na počítači, ale je přizpůsobeno i k použití na tabletu nebo smartphonu. Využitím internetového bankovnictví Oberbank jednoduše můžete ovládat Váš účet a komunikovat s bankou.

Přihlášení Oberbank

Abyste se mohli přihlásit do klientské zóny a do internetového bankovnictví Oberbank musíte zadat do webového prohlížeče adresu www.oberbank.cz . Tam kliknete vlevo nahoře na tlačítko Klientský portál. Tím se dostanete do portálu pro klienty a na možnost přihlášení se do internetového bankovnictví.

 

Oberbank klientská sekce přihlášení

Úvodní stránka www.oberbank.cz

Jakmile se dostanete do Klientského portálu, otevře se Vám stránka s přihlašovací tabulkou. Pokud se přihlašujete poprvé, musíte kliknout na První přihlášení, které najdete dole, v okénku Přihlášení do Klientského portálu.

 

Oberbank klientská sekce přihlášení

Klientský portál Oberbank.

Při prvním přihlášením si na mobilním telefonu aktivujte aplikaci Oberbank Security, kterou si stáhnete na Obchod Play nebo na App Store.

 

Když dáte první přihlášení, budete muset jako první vyplnit číslo internetového bankovnictví. Poté dáte Dále. V druhé kroku musíte potvrdit prostřednictvím aplikace (na definovaném mobilním zařízení) podepsat tzv. pop up zprávu s názvem Nová transakce je připravena k podpisu. Tu potvrdíte právě v aplikace Security App.

 

Tam poté potvrdíte své číslo internetového bankovnictví a pak definujete PIN kód pro přihlášení se ke Klientskému portálu. PIN kód si můžete nechat navržený systémem, nebo si zvolit svůj vlastní. PIN kód opět potvrdíte v aplikaci Security App. Tím si aktivujete klientský portál a můžete přejít přímo na přihlašovací stránku Klientského portálu pomocí tlačítka přejít na portál.

 

Jakmile se přihlásíte do Klientského portálu, naskočí Vám úvodní stránka internetového bankovnictví Oberbank. Na této stránce můžete pomocí několika kliknutí provádět transakce na Vašem účtu. Tuto stránku si můžete sami optimalizovat, nastavit si tam tzv. ikony, které sami chcete a nejvíce využíváte. Automaticky, při prvním přihlášení, jsou zde ikony marketing (kde jsou novinky a aktuální nabídky klientského portálu), pak souhrnný zůstatek, nový příkaz, poslední transakce, převod mezi vlastními účty a stav účtu.

 

Pomocí Filtru ikon si můžete omezit počet témat na všechny ikony nebo pouze ikony z oblasti Transakce nebo Finance. Zároveň si pomocí „ozubeného kolečka“ můžete ikony přidávat, mazat nebo přesouvat a tím si upravit vzhled Vašeho internetového bankovnictví přesně dle Vašich potřeb.

 

Oberbank klientská sekce přihlášení

Klientský portál po přihlášení se.

Můj pohled na internetové bankovnictví Oberbank

Internetové bankovnictví Oberbank má velkou výhodu v tom, že si jeho vzhled můžete optimalizovat přesně podle Vašich představ. Na úvodní stránku si můžete dát ty ikony, které opravdu využíváte a budete je mít hned po ruce, bez zbytečného klikání a hledání. V tom vidím největší výhodu a velké plus.