Fio banka - Internetbanking


FIO banka - InternetbankingFIO Internetbanking

https://www.fio.cz

Internetové bankovnictví u bankovního institutu FIO má dosti krkolomný URL odkaz a mnohem jednodužší je přihlásit se přímo na stránkách www.fio.cz. Nicméně internetbanking od FIO je, tak jako u všech ostatních bank, bezpečný, přívětivý a velice snadno se s ním pracuje.

Internetové bankovnictví od Fio Bank je stejné jako samotná banka velmi snadné a nabízí celou řadu operací zdarma. Například odchozí platby v České a slovenské republice nejsou zpoplatněné. Uživatel si může také zvolit své vlastní přihlašovací jméno, takže si jej snáze zamapatuje. Oproti jiným internetbankingům nabízí neomezené zobrazení historie transakcí. 

FIO Internetové bankovnictví

Klient neplatí  za internetbanking žádné poplatky. Bankovnictví je zabezpečeno pomocí zaslání zprávy SMS, nebo pomocí elektronického klíče. O internetové bankovnictví je možné požádat online, pakliže je klient fyzická osoba a občan ČR. Každý klient si může zvolit také svoje vlastní uživatelské jméno, takže si přístup do účtu dobře pamatuje. 

 

Internetbanking FioBanky

Internetové bankovnictví od Fio Banky si můžete nechat zřídit k jakémukoliv běžnému účtu, spořicímu účtu nebo termínovanému vkladu na jakékoliv pobočce Fio Banky.

Pomocí elektronického bankovnictví si můžete jednoduše spravovat Vaše účty, posílat peníze, zadávat trvalé platby a kontrolovat platby a podobně.

Jednou z výhod Fio Banky je to, že si můžete založit tzv. Demo internetbanking. Jedná se o zpřístupnění internetového bankovnictví na 30 dní tzv. na zkoušku. Pokud si nejste stále jistí, zda byste internetové bankovnictví chtěli, zda chcete mít elektronický přístup k účtu, stačí si zřídit demo verzi a vyzkoušet. Pokud se Vám nebude líbit, po 30 dnech demo verze zanikne a všechno zůstane tak, jako předtím. Když se Vám bude internetbanking líbit, necháte si zřídit přihlašovací údaje a můžete bankovnictví používat se všemi jeho funkcemi.

Jak se přihlásíte?

Klinete na stránky www.fio.cz a vlevo uprostřed stránky se Vám nabízí aplikace e-Broker (burzovní aplikace) a právě Internetbanking.

Úvodní stránka www.fio.cz

   Úvodní stránka www.fio.cz

Internetové bankovnictví si zařídíte jednoduše ve Vaší bance. Tam dostanete přihlašovací údaje, které vyplní hned na následující stránce, když si rozkliknete Internetbankoing a Přihlásit se.

 

Přihlašovací stránka na internetbanking Fio banky.

Přihlašovací stránka na internetbanking Fio banky.

Na této stránce si zadáte Vaše uživatelské jméno a heslo, které obdržíte ve Vaší bance. Po zadání hesla se přihlásíte na svůj účet, který můžete okamžitě začít ovládat.

Můžete si stáhnout výpisy z účtů, kontrolovat zůstatek na účtu, prohlížet si historii pohybů na účtu, zadávat tuzemské i zahraniční příkazy k úhradě, zřizovat a rušit trvalé příkazy a mnoho dalšího.

Fio banka náhled na účet v internetovém bankovnictví.

 

Fio banka náhled na účet v internetovém bankovnictví.

 

Pokud budete chtít zadávat platbu, budete muset provést autorizaci. Autorizace je potvrzení platby dalším zabezpečovacím způsobem – jednak pomocí SMS kódu (přijde kód na telefon a ten přepíšete na stánky fio banky, pro každou platbu specifický), nebo elektronickým klíčem – speciální jedinečný elektronický podpis. Je možné mít nastavenou autorizaci i pomocí obou způsobů zabezpečení najednou.

U internetového bankovnictví Fio banky můžete mít i nastavené některé druhy plateb (mezi vlastními účty nebo menší částky), které nemusíte autorizovat vůbec. To vše si nastavíte jednoduše ve vašem bankovnictví.