Jak udělat, Jak na to
19.03.2020

 

Máte na výběr, špičkové světelné vánoční řetězy v provedení LED  si můžete objednat v zákazníky oblíbeném internetovém obchodě t-zbozi.cz nebo ve specializovaném eshopu na tyto výrobky t-vanocniosvetleni.cz. A pak už je jen nutné dbát při instalaci vánočního osvětlení na bezpečnost.  Špičkové světelné vánoční řetězy v provedení LED pověste tak, aby zástrčka byla na konci a dala se zapojit do elektrické sítě. Doporučuje se použít prodlužovací kabel s vnější zásuvkou - ohromnou výhodou je vypínač. Není příliš praktické celý světelný řetěz vypínat ze zásuvky, pokud již nemáte o svícení zájem.  

Vybíráme úsporné LED světelné řetězy

Originální LED světelné řetězy jsou nejen úsporné, ale i velmi rychle se rozsvěcují a mají delší životnost než klasické žárovky. Jak vybrat kvalitní LED světelné řetězy? Při nákupu světelné dekorace si pohlídejte, abyste měli k dispozici návod k použití v českém jazyce. Ten obsahuje technické vlastnosti zboží a účel výrobku: zda je určen k dekoraci v exteriéru nebo doma. Požádejte o certifikát kvality prodávajícího a ujistěte se, že je přístroj v souladu s evropskou normou. Také nezávisle kontrolujte kvalitu připojení kabelu s řídicí jednotkou a zástrčkou, stejně jako provoz všech světelných režimů světelného řetězu.

Co je nutné sledovat při výběru LED světelných řetězů?

Samostatně je nutné kontrolovat spínací jednotku režimů - můžete ji dokonce lehce stisknout. Pokud se plastové stěny "oddělily", neměli byste si tento LED světelný řetěz koupit. Další nuance: vzdálenost mezi zástrčkou a první žárovkou by měla být alespoň jeden a půl metru, vodič musí mít dobrou izolaci a průřez nejméně 0,5 milimetru čtverečních. Bezpečný výkon světelného řetězu pro umístění na vánoční stromek nesmí být větší než 50 wattů. Tyto informace naleznete na štítku připojeném ke konektoru.

Vánoční výzdoba bytu – inspirace!