Jak udělat, Jak na to
30.06.2020

Odpadové hospodářství je v dnešní době velmi se rozvíjející obor. Hodně často slýcháme, že je třeba recyklace všech obalů. A právě odpadové hospodářství toto řeší. Jsme společnost EF Recycling, která se zabývá poradenství v oblasti odpadů a recyklace.

Co je recyklace?

Recyklace je způsob využití odpadu, který je následně zpracován na výrobky a materiály, které lze znovu využít. Přitom účel materiálu může být stejný, ale také nemusí.

Naše společnost EF Recyclig se zabývá výkupem a recyklací více než 100 druhů plastů. Plasty třídíme, drtíme a regranulujeme. Vzniká tak regranulát, který se dá poté použít na výrobu dalších výrobků.

Recyklace je pro dnešní dobu velmi výhodná, pomáhá ekologii, a proto je stále více vyžadována.

Výkup

U nás vykupujeme plasty, ale třeba i kovy. Působíme v Libereckém kraji, ve Smržovce, kam můžete váš odpad přivézt.

Vykupujeme netříděný plastový odpad, který se ručně třídí a poté drtí na různé velikosti dle přání zákazníka. Drtíme materiál včetně odstřiků z výroby.

 

EF Recycling

Poradenství v oblasti ekologie

Další odvětvím naší firmy EF Recycling je poradenství.

Pokud potřebujete zajistit tzv. externího ekologa, zajistíme to za vás. Naši ekologové budou pravidelně docházet do Vaší společnosti a provádět kontroly, konzultace a řešení různých problémů v oblasti ekologie přímo na místě. Vy nebudete muset řešit právní ekologické předpisy. Působíme a poradíme Vám v oblasti odpadového hospodářství, ochrany ovzduší, prevence havárií, nakládání s obaly, nakládání s chemickými látkami nebo i v oblasti vodního hospodářství.

Musíte zavést systém ochrany životního prostředí, povinné dle norem? Nabízíme provedení základního ekologického auditu a environmentálního přezkoumání, zpracujeme a zavedeme a rozšíříme dokumentaci systému. Pokud bude třeba, pomůžeme Vám s integrací s jinými vašimi systémy a také zařídíme nezávislou certifikační organizaci.

Zajišťujeme činnost bezpečnostního poradce, který je nutný při přepravě nebezpečných věcí (dle Evropské dohody o přepravě nebezpečných věcí).

Když se zabýváte činností nebo výrobou, která spadá pod nutnost Integrované prevence a souvisejících předpisů, zajistíme pro Vás povolení, jeho dodržování a hlášení do registru, včetně zpracování ročních zpráv o plnění jeho požadavků.

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se odpadového hospodářství, neváhejte nás, EF Recycling, kontaktovat.