Jak udělat, Jak na to
24.09.2020

Pandemie koronaviru se dotkla pravděpodobně veškerého obyvatelstva a není žádným tajemstvím, že spousta lidských osudů byla ovlivněna v negativním slova smyslu. Ať už jde o zdraví, ztrátu zaměstnání či snížení příjmů a s tím spojený zásah rodinného rozpočtu. I v této době je ale možnost využít služeb banky a sjednat si půjčku.

 

Vyřízení půjčky dávno nepředstavuje dlouhé čekání a papírování na pobočce. Možnost sjednání úvěru z pohodlí domova se těší oblibě již řádu let a tato výhoda není pouze dominantou moderních bank. Přistoupily k nim také tradiční instituce, ke kterým patří kupříkladu Česká spořitelna. Tento krok se v době pandemie mnohým bankám osvědčil.

 

Výsledek se dozvíte zpravidla do několika minut a je možné přejít rovnou k podpisu smlouvy a následnému převodu finančních prostředků. V tomto článku vám přinášíme srovnání 3 institucí a na jeho konci se dozvíte, která bankovní půjčka vás vyjde nejvýhodněji.

 

Půjčka

Půjčka od Equa bank

První produkt vybraný ke srovnání je Equabank půjčka. Tato moderní banka nabízí tři produkty, a to Minutovou půjčku, RePůjčku a konsolidaci, což znamená, že dojde ke sloučení stávajících úvěrů a přesunutí do této společnosti. Při konsolidaci nabízejí banky zpravidla výhodnější úrok, zvažte tedy, zda k tomuto kroku přistoupit a ulehčit tak peněžence. Všechny úvěrové produkty sjednáte z pohodlí domova a potřebujete pouze doklad totožnosti a výpis vašich příjmů. U Minutové půjčky obdržíte výsledek již do 3 minut a výhodu máte, pokud vlastníte běžný účet u této banky. Prostředky vám budou připsány ihned po návštěvě pobočky a podepsání úvěrové smlouvy.

Minutová půjčka

Výši zapůjčené částky i délku splácení u Minutové půjčky si zvolíte sami při vyplňování žádosti. Tuto možnost oceňuje množství klientů, jelikož Equa bank nabízí možnost splácet od tří měsíců do sedmi let a půjčí svým klientům až 700 000 Kč. Je tedy na vás, jakým způsobem si splátky rozvrhnete. Úvěr vám bude poskytnut bez poplatků a kdykoliv můžete splatit celou částku bez sankcí a udání důvodu.

RePůjčka

V případě, že požádáte o RePůjčku, banka k sobě převede jakýkoliv aktivní úvěr a vy se tak oprostíte od poplatků hrazených u jiné společnosti. Dle statistik na každém převedeném produktu ušetří klienti až 20 000 Kč. Stejně jako u předchozí zmíněné půjčky si výši splátek nastavíte dle svých možností. Equa bank nabízí také možnost pojištění pro případ, že nebude možné úvěr splácet, či nastane jiná nenadálá životní situace, což shledáváme v době koronaviru jako velkou výhodu.

Úvěr od České spořitelny

Tato tradiční banka je využívána již léta všemi generacemi. Jaké jsou podmínky a co obnáší půjčka od České spořitelny? Základem pro získání úvěru je registr dlužníků bez záznamu a dostatečný příjem. Česká spořitelna poskytuje úvěry od 2000 Kč do 1 milionu při sjednání online. Jestliže navštívíte pro sjednání pobočku, můžete si při splnění podmínek půjčit až 2,5 milionu korun. Populární místo pro žádost o půjčku je aplikace George. Nevlastníte aplikaci? Nezoufejte. Úvěr sjednáte také online a postačí pár kliknutí, doklad totožnosti, potvrzení příjmů a přehled o příjmech a výdajích.

Zapůjčenou částku je možné splácet až 120 měsíců a značnou výhodu oproti konkurenci má Česká spořitelna v odpouštění splátek. Svým klientům nabízí při řádném splácení odpuštění až 15 měsíčních splátek.

Banka myslí také na důchodce nebo maminky na mateřské dovolené. I tyto skupiny obyvatelstva se mohly dostat při koronavirové krizi do nesnází. Zmíněné osoby mohou úvěr získat při doložení dostatečných příjmů pro bezproblémové splácení.

MONETA Money Bank

Posledním produktem, který představíme je půjčka od MONETA Money Bank. Doporučujeme sjednávat úvěr online, a to nejen nyní. Při sjednání bez návštěvy pobočky ušetříte nejen čas, ale také 1 295 Kč. Tato částka je účtována při vyřízení úvěru osobně a čas strávený v bance může být mnohonásobně delší než 5 minut, což je doba, za kterou vám bude výsledek sdělen při žádosti z domova. Zapůjčená částka se pohybuje ve výši od 5000 Kč do 800 000 Kč s maximální dobou splácení 10 let. Možnou nevýhodou může být skutečnost, že při úvěru přesahujícím 500 000 Kč je nutné uvést spolužadatele, případně souhlas manžela či manželky.

Kterou půjčku si vybrat?

Po srovnání v tomto článku si nyní můžete odvodit, kterou bankovní půjčku zvolit. Výhody a nevýhody se mohou lišit individuálně pro každou skupinu obyvatel, a proto si v klidu tyto otázky ujasněte a vyberte tu pravou. Více se dočtete na webu zoomfin.cz, kde můžete podle recenze jednoduše a rychle porovnat bankovní půjčky.