Jak udělat, Jak na to
08.09.2021

Venkovní stolky ze dřeva mnoha druhů

Ukazuje se, že určité druhy dřeva se osvědčí také k výrobě nábytku na terasy nebo balkóny. Venkovní stolky tedy lze vyrobit mj. z borovicového dřeva, které by však nemělo mít vlhkost větší než 8 proc., aby se nestalo poddajné na působení škůdců. Jiný vhodný druh je akátové dřevo uznávané za skoro nezničitelné, které je také ve velmi velké míře odolné proti působení plísní a hub.

Zahradní stůl - má velmi důležitou funkci. Je to místo, kde lidé ráno snídají, grilují s přáteli nebo pořádají rodinné večeře. V létě je neodmyslitelným prvkem výzdoby terasy. Nabídka stolů je velmi široká, takže si každý snadno najde takový, který bude ladit s interiérem jídelny pod širým nebem i s dostupným prostorem. Při výběru stolu jej přizpůsobte prostoru, který máte k dispozici, a počtu osob, které u něj budou sedět. Pokud budou u stolu hodovat čtyři osoby, měl by mít obdélníkový stůl desku o minimálních rozměrech 120 x 80 cm.

Zahradní Stůl pro šest osob bude pohodlný, pokud bude mít rozměry 160 x 80 cm. Naproti tomu obdélníkový stůl pro osm osob musí být široký asi 220 cm a hluboký 80-90 cm. Nezapomeňte také na židli, jejíž sedák je obvykle hluboký asi 50 cm. Když se rozhodujete o koupi stolu, je nejlepší zvolit takový, který je dodáván se židlemi. Židle s područkami, které vizuálně připomínají technorattanový výplet, se velmi dobře osvědčí při rodinných hostinách. Díky tomu židle vypadají velmi elegantně a hodí se k jakémukoli nábytku v podobném stylu.

Nábytek ze dřeva je odolný, dobře vypadá a hodí se do každé zahrady. Pro zachování barvy je však třeba je čas od času obnovovat a ošetřovat. Dřevěný stůl je nejvhodnější umístit na stabilní povrch ze dřeva nebo dlaždic. Neměla by být umístěna na trávě ani na půdě, protože dřevo může působením vlhkosti zkřehnout. Z dřevin použitých na stůl je nejlepší zvolit exotické druhy. Jsou mnohem odolnější nejen vůči atmosférickým, ale i biologickým faktorům. Vyznačují se také vyšší tolerancí k různým teplotám.

Stoly a stolky

Módní a univerzální ratan

Ratan je materiál získávaný z liány rostoucí především v Jihovýchodní Asii. Pokud je vhodně zpracován, stává se pružný a poddajný na tvarování. Z toho důvodu se výborně osvědčí právě pro výrobu venkovních stolků, které vypadají opravdu výjimečně a to i na malých balkónech a terasách.

Samozřejmě dřevo a ratan to nejsou jediné materiály, které se používají k výrobě stolů určených do zahrady. Populární jsou i umělé hmoty a také kov, samozřejmě pokud byl vhodně zajištěný proti zničení, např. práškovým lakováním.

Zveme vás, abyste si prohlédli nabídku obchodu VidaXL.